STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu nr 8 w Elblągu jest priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników Przedszkola na rzecz dzieci. Pracownik Przedszkola traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w nim przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji.

Standardy Ochrony Dzieci w Przedszkolu nr 8 w Elblągu to wszelkie działania podejmowane przez pracowników na rzecz ochrony dzieci, co oznacza, że:

• przedszkole posiada ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka,
  • przedszkole posiada ustalone i spisane zasady bezpiecznych relacji na linii personel – dziecko,
  • pracownicy przedszkola są sprawdzani pod kątem niekaralności za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego,
  • przedszkole chroni dane osobowe i wizerunek dziecka,
  • przedszkole dba o bezpieczny dostęp dzieci do Internetu,
  • pracownicy potrafią rozpoznać symptomy krzywdzenia dzieci i wiedzą jak na nie reagować.