W naszym przedszkolu dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. Mamy świadomość, że zbilansowana dieta jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju dzieci. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię prowadzoną przez Panią kucharkę Agnieszkę i  pomoc kuchenną – Panią Marlenę.

Pani Kasia, nasza  intendentka  dba, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane pod względem kalorycznym i zawierały wartości odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Wszystkie Panie starają  się aby  posiłki nie tylko były zdrowe ale również smakowały dzieciom i dawały energię do codziennej nauki i zabawy.

 W naszej kuchni potrawy przygotowujemy wyłącznie ze świeżych produktów, warzyw i owoców, dostarczanych przez sprawdzonych dostawców. Posiłki przygotowujemy z największą starannością, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny i zgodnie z procedurami GHP i HCCAP. Dbamy aby posiłki były zdrowe – nie używamy półproduktów.

Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające optymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin), przy stosunkowo niewielkiej wartości kalorycznej. Potrawy doprawiane są ziołami oraz niewielką ilością soli i cukru. g