W naszym przedszkolu dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. Mamy świadomość, że zbilansowana dieta jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju dzieci. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię prowadzoną przez Panią kucharkę Agnieszkę.

Pani Kasia, nasza  intendentka  dba, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane pod względem kalorycznym i zawierały wartości odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Wszystkie Panie starają  się aby  posiłki nie tylko były zdrowe ale również smakowały dzieciom i dawały energię do codziennej nauki i zabawy.

 W naszej kuchni potrawy przygotowujemy wyłącznie ze świeżych produktów, warzyw i owoców, dostarczanych przez sprawdzonych dostawców. Posiłki przygotowujemy z największą starannością, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny i zgodnie z procedurami GHP i HCCAP. Dbamy aby posiłki były zdrowe – nie używamy półproduktów.

Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające optymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin), przy stosunkowo niewielkiej wartości kalorycznej. Potrawy doprawiane są ziołami oraz niewielką ilością soli i cukru. g