Nauczanie zdalne – piątek 16.04.21r.

Co wiemy o pogodzie?

Witajcie kochani w piątek 16.04.2021. Zachęcamy Was dziś do wzięcia udziału w zabawie muzyczno – ruchowej, zabawie dydaktycznej, zabawie ruchowej „Prognoza pogody” oraz zabawie matematycznej. Na koniec pokolorujcie kolorowankę oraz wysłuchajcie piosenki o deszczyku. Miłego weekendu.

Uwaga zima wraca – zabawa muzyczno – ruchowa

Dzieci  słuchają  nagrania  odgłosów  łąki,  leżąc  na  plecach, brzuchu  lub  boku.  Gdy muzyka zmienia się na odgłosy deszczu i wichury – dzieci chowają się w bezpiecznym miejscu i zwijają się w kłębuszek (chowają głowę, podkurczają nogi, zaciskają ręce)

Pogoda bez tajemnic –zabawa dydaktyczna

Rodzic wypowiada zdania prawdziwe i fałszywe o pogodzie, a dzieci reagują na nie w ustalony sposób (np. prawda –klaskanie, fałsz –podskakiwanie)

Przykładowe zdania :

•Deszcz nie jest nam potrzebny

•Deszcz pada tylko wiosną

•Burze są bezpieczne

•Są trzy pory roku

•Śnieg pada też latem

•Śnieg jest z wody

Prognoza pogody – zabawa ruchowa

Dzieci swobodnie chodzą po pokoju. Na hasło:

1. Uwaga, pada deszcz! – stukają palcami o podłogę
  2. Uwaga, upał! – wachlują się rękami n wysokości twarzy
  3. Uwaga, ulewa! – kładą się na brzuchu i naśladują pływanie żabką
  4. Uwaga, wichura! – kręcą się dookoła własnej osi

Ile kropel? –  zabawa matematyczna

Zachęcamy do wydrukowania i wycięcia poniższych ilustracji przedstawiających parasole oraz krople deszczu. Zadaniem dzieci jest przyporządkowanie kropel do odpowiedniego parasola, zgodnie z odpowiadającą im liczbą kropel.

Deszczowe krople – kolorowanka online

Deszczowa piosenka – wysłuchajcie piosenki wspólnie z rodzicami i porozmawiajcie o deszczu