01.06 poniedziałek

Dziś  jedno z najbardziej Twoich wyczekiwanych świąt – Dzień Dziecka !

W tym wyjątkowym dniu przedstawiam Ci kilka pomysłów, jak w ciekawy sposób możesz spędzić ten dzień, tak aby był wyjątkowy! Na początek posłuchaj piosenki Majki Jeżowskiej, którą może doskonale znasz. Zachęcam również do pokolorowania kolorowanek. Udanego dnia i jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dużo prezentów!

• Wspólna wycieczka

Wyjście na łono natury – do lasu, parku lub nad jezioro. Możecie ten czas spędzić aktywnie np. na wycieczce rowerowej lub po prostu poleniuchować puszczając latawce albo pleść wianki na łące. Obowiązkowym punktem jest wyjście na lody! J

Możecie z tej okazji wspólnie przygotować „Bilet podróży” z namalowanymi  planowanymi atrakcjami.

• Wyzwanie kulinarne

Dzień Dziecka możecie rozpocząć od wspólnego śniadania. Jeżeli jesteście miłośnikami pieczenia to możecie wspólnie upiec Muffinki. Podaje Wam mój prosty i sprawdzony przepis:

Składniki suche:

2 szklanki mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

0,5 łyżeczki soli

0,5 szklanki cukru

kakao

rodzynki

Wszystko razem wymieszać łyżką.

Składniki mokre:

3 jajka

¾ szklanki mleka

1 szklanka oleju

Olejek migdałowy

Wymieszać mikserem w osobnym naczyniu

Składniki mokre wlać do składników suchych. Wszystko razem wymieszać widelcem. Nakładać do foremek. Można dodać również do środka dżem. Piec około 20 minut w temperaturze 180 C.  Na koniec polać polewą i posypać posypką. Smacznego!

• Wielki bal

Dzieci kochają przebieranki. Możecie ustroić pokój balonami, pomalować twarze i przebrać się w ciekawe stroje. Nie może zabraknąć dobrej muzyki!

• Wspólna sesja zdjęciowa

Wspólne zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na wiele lat. Możecie je wykonać w domu, w plenerze lub w profesjonalnym studio fotograficznym.

Piosenka : Majka Jeżowska  „Wszystkie dzieci nasze są ”