10.04.20 piątek

Wielkanocne zabawy matematyczne

Na dzisiaj mam dla Was propozycje zabaw matematycznych. Do ich wykonania możecie wykorzystać zamieszczone szablony w załącznikach. Powodzenia!

Zabawa nr 1
Dopasowywanie cyfry do liczby pisanek

Kładziemy przed dziećmi daną liczbę pisanek. Prosimy, żeby dopasowały do nich odpowiednią cyfrę. Można dodatkowo pokazywać odpowiednią liczbę oczek na kostce.

Zabawa nr 2
Układanie rytmów

Ćwiczenia w układaniu rytmów pomagają dzieciom zauważać powtarzalność różnych wzorców, pozwalają lepiej rozumieć otaczający je świat, a w przyszłości – łatwiej uczyć się matematyki. Pamiętajmy, że układając rytm, każde ogniwo należy powtórzyć przynajmniej trzykrotnie. Jeżeli dzieci zrozumieją  prawidłowość, pozwólmy im samym je układać.Rytmy można układać również z domowych rzeczy.

Zabawa nr 3
Pomóż Zajączkowi zebrać pisanki

Dzieci ćwiczą motorykę małą i dodatkowo trochę się poruszają. Pilnujemy, żeby dziecko nie odrywało ręki i trzymało się wyznaczonych linii. W trakcie drogi zajączka dziecko podskakuje tyle razy , ile pól pokonał zajączek.

kontakt e-mail:
ewa.standarska@przedszkole8.onmicrosoft.com
kamila.kowalska@przedszkole8.onmicrosoft.com

Zachęcamy do przesyłania zdjęć.