Gimnastyka korekcyjna 25.03.20 środa

Mamo, Tato poćwicz ze mną !

ZESTAW I – Przykładowe ćwiczenia w staniu z obciążeniem ciężarem ciała

stosowane przy płaskostopiu i stopach płasko-koślawych.

Ćwiczenia w parach- dziecko i rodzic.

1. “Skradający się lisek”- rodzic idzie za dzieckiem trzymając je za barki, obydwoje idą na palcach udając skradającego się liska. Po chwili następuje zmiana kolejności – dziecko idzie za rodzicem trzymając go w pasie ( idą wciąż na palcach).

2. ” Spacer pingwinków”- rodzic z dzieckiem idą w parze na piętach z podwiniętymi palcami stóp, plecy mając wyprostowane.

3. “Spacer kaczuszek”- rodzic z dzieckiem idą w parze na zewnętrznych krawędziach stóp, palce stóp mają podkurczone, pięty blisko siebie.

4. ” Wyścig gąsieniczek”- rodzic i dziecko idą obok siebie do wyznaczonego celu nie odrywając stóp od podłoża- przesuwają się do przodu poprzez podkurczanie palców stóp, dosuwanie pięt i następnie prostowanie palców.

5. ” Wyścig kangurów”- rodzic i dziecko skaczą na palcach do wyznaczonego celu.

6. ” Marsz żołnierzy”- rodzic i dziecko maszerują obok siebie na palcach z wysokim unoszeniem kolan, plecy wyprostowane, głowa wysoko.

7. Zabawa ” Żyrafka”- rodzic i dziecko biegają na palcach, na hasło wypowiedziane przez dziecko ” Żyrafka”-oboje stają na palcach wyciągając się mocno w górę, głowa prosto, plecy wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia.

8. Zabawa “Mama (Tata) Żyrafa”- rodzic i dziecko biegają na palcach, na hasło wypowiedziane przez rodzica ” Mama Żyrafa”( Tata Żyrafa) oboje stają na palcach z rękami uniesionymi wysoko w górę, głowa prosto, plecy wyprostowane.

9. Zabawa ” Bociany na łące”- rodzic i dziecko na palcach biegają udając bociany fruwające nad łąką. Na hasło dziecka lub rodzica- ” Bociany na łące”-podbiegają do siebie, stają na jednej nodze trzymając się za ręce i próbują stanąć na palcach tej stopy. Zabawa toczy się dalej- znów fruwają, po czym na hasło stają na drugiej nodze.

10. Zabawa ” Witamy się”- rodzic i dziecko spacerują osobno na palcach po czym spotykają się, chwytają się za ręce , unoszą prawe stopy w górę i witają się podeszwową stroną stóp. Rozchodzą się, spacerują na palcach po czym znów się witają – lewymi stopami. Wszystkie ćwiczenia i zabawy wykonujemy na boso. Zabawy powtarzamy kilka razy.

kontakt e-mail:
w.grabarczyk.przedszkole8@elblag.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *