Drodzy rodzice

– już wiadomo, że do świąt się nie zobaczymy
Każdy z nas znalazł się w bardzo wyjątkowej, niecodziennej sytuacji. Każda zmiana pociąga za sobą różne myśli, emocje i zachowania. Jednak to od nas, od Państwa zależy w jaki sposób przeżyją i zapamiętają ją nasze dzieci. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby Was wspierać, szukać możliwych rozwiązań.
Poniżej dołączam link do ciekawego artykułu, który warto przeczytać https://rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/
Dzieci w wieku przedszkolnym „uczą się świata” poprzez zabawę. Przytoczę zapis z podstawy programowej:
„Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (…)”
Na stronie naszego przedszkola oraz na FB będą zamieszczane na bieżąco propozycje zabaw, prac plastycznych, muzycznych do realizacji przez dzieci w domu, zachęcamy do korzystania.
Również Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę dzieci. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Życzę Państwu i dzieciom w imieniu Wszystkich pracowników przedszkola i swoim dużo zdrowia, wytrwałości, zrozumienia i cierpliwości.
W razie pytań zapraszam również do kontaktu mailowego na adres: przedszkole8@elblag.eu
Ewa Maliszewska – dyrektor przedszkola