Akcja „Uwolnij książkę – Bookcrossing”

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W naszym  przedszkolu w regale na półpiętrze przedszkola jest półka bookcrossingowa. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, kart bibliotecznych. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w naszym  Przedszkolu.

Zapraszamy do korzystania z tej możliwości!

Bardzo  zależy nam, aby  popularyzować tę formę korzystania z książki, zachęcamy do czytelnictwa.

NA PEWNO PAŃSTWO POSIADACIE W SWOICH BIBLIOTECZKACH KSIĄŻKI JUŻ DAWNO PRZECZYTANE CZY NIEPOTRZEBNE.

PRZYNIEŚCIE JE DO PRZEDSZKOLNEGO BOOKCROSINGU

I WYMIEŃCIE JE NA INNĄ POZYCJĘ, A PO PRZECZYTANIU ZRÓBCIE TO SAMO – ZACHĘCAMY – ZAPRASZAMY J me-St+ �n]�