Mali przedsiębiorcy

Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. W ostatnim już module Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć właśnie te umiejętności.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN, jakim jest wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich. Realizacja modułu sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia. Wiodącymi kompetencjami kluczowymi w tym module są kompetencje
w zakresie przedsiębiorczości. W module tym rozwijamy również czytelnictwo – zapoznajemy z utworami literackimi.

Moduł VIII zakłada promowanie idei przedsiębiorczości wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz przekazywanie im wiedzy z szeroko pojętej edukacji ekonomicznej.

Uwaga! Z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 moduł przyjmuje formę umożliwiającą zrealizowanie go poprzez kształcenie na odległość. .

Mali przedsiębiorcy – projekt edukacyjny realizowany poprzez kształcenie na odległość

Cele ogólne:

• przekazanie dzieciom wiedzy dotyczącej tego, czym są pieniądze, do czego służą i skąd się je bierze
  • wzbogacanie słownictwa
  • uświadomienie przedszkolakom konieczności oszczędzania pieniędzy
  • angażowanie dzieci w organizowanie miejsca zabawy tematycznej, dokonywania wyboru roli oraz przygotowywania niezbędnych rekwizytów.

Metody pracy z dziećmi/uczniami: edukacja zdalna

Środki dydaktyczne: zestaw zadań/zabaw